EKOLOGICKÁ ÚJMA A HODNOCENÍ RIZIK

LEGISLATIVNÍ PODKLADY

  • zákon č. 167/2008 Sb., o předcházení ekologické újmě a o její nápravě a o změně některých zákonů,
  • Nařízení vlády č. 295/2011 Sb., o způsobu hodnocení rizik ekologické újmy a bližších podmínkách finančního zajištění,
  • Metodický pokyn Ministerstva životního prostředí ČR.

ekologicka-ujma

CO JE TO EKOLOGICKÁ ÚJMA?

Ekologická újma je měřitelně nepříznivá změna se závažnými nepříznivými účinky na vybrané přírodní zdroje (půdu, povrchové nebo podzemní vody, vybrané chráněné druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin a přírodní stanoviště).

CO JE TO HODNOCENÍ RIZIK EKOLOGICKÉ ÚJMY?

Z výše uvedených předpisů vyplývá povinnost zpracovat do 31.12.2012 tzv. Základní hodnocení rizik ekologické újmy, jehož výsledkem je počet bodů - čím více ohrožuje Vaše provozní činnost životní prostředí, tím vyššího počtu bodů bude dosaženo. V případě překročení 50 bodů je nutné zpracovat tzv. Podrobné hodnocení rizik ekologické újmy.

Jste zde: Home Uncategorised Úvodní stránka

Ekologická újma

Našim zákazníkům nabízíme kompletní služby a poradenství v oboru ekologické újmy a hodnocení rizik. Zaměřujeme se na zpracování základního hodnocení rizik ekologické újmy dle Metodického pokynu Ministerstva životního prostředí ČR

Rychlý kontakt

Ing. Zdeněk Hradecký
VŠB FBI

telefon: +420 257 810 082
mobil: +420 723 388 372
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
web: www.ujma-ekologicka.cz